Dobre relacje z ludźmi: najlepszy kapitał

Wiele z tego co mam, mam dzięki innym ludziom. Najważniejszym kapitałem jest dla mnie kapitał społeczny, którego wartość mierzy się relacjami społecznymi i zaufaniem społecznym. Mam wielkie szczęście, bo trafiam w życiu na wspaniałych ludzi. Chcę dziś niektórym z nich podziękować.

Nishka, Piccolina i Żudit. Fot. Piccolina

Zanim to uczynię, zacytuję fragment listu, który dostałam od Czytelnika. Była to odpowiedź na mój tekst o tym jak rodzice próbują pomóc ułożyć dzieciom życie.

Najważniejsi są we wszystkim ludzie i relacje z nimi. Nie zostaje się dyrektorem banku, bo jest się kompetentnym i wykształconym. Tzn. tak, pasowałoby to mieć, ale zostaje się nim, bo takich wyborów często dokonuje się miedzy sobą, w gronie osób, które się znają. Szukając pracownika najpierw pyta się znajomych, szuka osób pewnych, zaufanych. Więc żeby zostać tym dyrektorem trzeba nawiązać relacje ze środowiskiem. Druga rzecz, którą chciałbym nauczyć swoje dziecko to to, żeby nie bało się pytać ludzi. Nawiązywać z nimi relacje. Internet jest wspaniałym narzędziem. Można wysłać maila prawie każdemu, owszem wiele osób nie odpowie, ale to nie jest powód do tego by rezygnować, bo często jednak odpowiadają.

Zgadzam się z tym. Wiele z tego co mam, mam dzięki innym ludziom. Najważniejszym kapitałem jest dla mnie kapitał społeczny, którego wartość mierzy się relacjami społecznymi i zaufaniem społecznym.

Chcę dziś podziękować kilku osobom, które pomagają mi w mojej przygodzie z blogowaniem.

♥ Chcę podziękować moim córkom i mężowi za to, że pozwalają mi cytować swoje wypowiedzi i że inspirują mnie do blogowania.

♥ Chcę podziękować mojej przyjaciółce Ani i Iwonie i mojej siostrze Oli za wsparcie i za to, że mogę zawsze na nie liczyć.

♥ Chcę podziękować mojej Mamie za pomoc jakiej udzieliła mi przy blogu, zwłaszcza przez pierwszy rok jego istnienia (nawet prowadziła blog pod moją nieobecność!)

♥ Chcę podziękować Tomkowi Tomczykowi za wszystkie mądre rady. Nawet gdy się z nim nie zgadzam, ufam mu w ciemno, i zawsze wychodzi na to, że ma rację. Jeżeli jeszcze nie zamówiliście jego najnowszej książki – nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo schodzi jak ciepłe bułeczki! Można ją zamówić TUTAJ.

♥ Chcę podziękować Venili Kostis za to, że pewnego letniego popołudnia, gdy byłam w słabym stanie psychicznym udzieliła mi kilku rewelacyjnych wskazówek, które dodały mi otuchy i doprowadziły do pozytywnych zmian.

♥ Chcę podziękować Kari i Bartkowi z woopa.pl z którymi przyjaźnię się od kilku miesięcy, a połączył nas mój blog. Owocem naszej znajomości, oprócz wspomnień i świetnych zdjęć, jest np. ta zebra. Grzeczna, zdrowa, dobrze wychowana, dzielnie pilnuje nishka.pl.

 1

♥ Chcę podziękować Oli Idzie za to, że wraz z ekipą organizatorów zaproponowała mi udział w panelu dyskusyjnym podczas Blog Forum Gdańsk. Może nie sprawiam takiego wrażenia, bo na na blogu często się chwalę, ale w rzeczywistości mam bardzo dużo niewiary w siebie i każde takie docenienie dodaje mi sił.

blog forum gdanskŚcianka na BFG z moją ukochaną Kasi Gandor, która mogłaby być moją córką. Córką, która przerosła matkę nie tylko wzrostem, ale i intelektem.

♥ Chcę podziękować Marcinowi Michno i Oli Wawrzynów  za świetną sesję zdjęciową, którą zrobili mi podczas Blog Forum Gdańsk w ramach projektu Gęby Internetów.

♥ Chcę podziękować Sylwii za kilka bardzo udanych sesji fotograficznych i za solidną porcję humoru, którym mnie zawsze częstuje.

♥ Chcę podziękować z Marysi Góreckiej i Michałowi Góreckiemu – za to, że są jacy są. I za to, że mam w ich domu swój własny pokój :)))

♥ Chcę podziękować Arlenie Witt, Klaudii i Konradowi, Matyldzie Kozakiewicz, Kasi Gandor, Marzenie Laren Tekstualnej, Oli Radomskiej Paulinie Wnuk, Ani i Jakubowi Podróżnickim, Jankowi Favre, Sarze Ferreirze, Tattwie, Patrycji Kosiarkiewicz, Jakubowi Prószyńskiemu, Agnieszce Wanat, Michałowi Szafrańskiemu, Andrzejowi Tucholskiemu, Karolinie Szpunar, Hafiji, Konradowi Kruczkowskiemu, Bazylii, Maćkowi Budzichowi, Ilonie Patro, Agacie i Pawłowi Lipcom, Małgorzacie Bieńkowskiej, Maćkowi Pichlakowi, Pawłowi Opydo, Judycie, Piccolinie, Lucy Es, Paulinie Rybak, Kamili Słomskiej, Jadźce, Stelli Gonet,Kamilowi NowakowiMatce Wyluzuj za inspirujące rozmowy i za to, że są 🙂

(Na pewno już po opublikowaniu notki wpadnę w panikę uświadomiwszy sobie, kogo w dzisiejszym tekście nie wymieniłam. Jeżeli nie ma tam Ciebie (tak, do Ciebie mówię) a łączą nas miłe wspomnienia: dziękuję 🙂

Znajomości z wszystkimi wyżej wymienione osobami (może z wyjątkiem moich córek i mamy:) opierały się na tym, że ktoś gdzieś kiedyś do kogoś podszedł: dosłownie lub szlakiem klawiatury i zaczepił, spytał, czyli zrobił to, co będzie rekomendował swojemu synowi mój Czytelnik. A potem zrodziła się z tego ciekawa znajomość.

♥ Chcę podziękować wszystkim agencjom reklamowym i firmom, które wybrały mój blog jako medium do promocji swoich usług, produktów i akcji.

A teraz najważniejsze podziękowania:

♥ Chcę podziękować z osobna każdemu Czytelnikowi, który do mnie zagląda. Każdego z Was traktuję jak gościa, którego najchętniej ugościłabym dobrą kawą i kostką tabliczką czekolady. Bardzo cieszę się, że odkryłeś, gdzie mieszkam i masz ochotę odwiedzać mnie. Czytelnik w dom, Bóg w dom! 😉

DZIĘKUJĘ! CZĘSTUJ SIĘ I CZUJ SIĘ U MNIE JAK U SIEBIE W DOMU! 🙂

fot. Piccolina i Żudit

Komentarze:

 • Się wzruszyłem z tego wszystkiego aż mi monitor zaparował.

  A na zdjęcia to wpadaj kiedy chcesz:)

  • :* Naprawdę Marcin bardzo Ciebie i Olę polubiłam i wielki smuteczek, że mieszkamy tak daleko od siebie :/

   • Daleko to jest Brazylia; )

    Pamiętaj o nas jak będziesz się wybierała nad morze^^

 • Ja to Cię naprawdę muszę lubić, że nawet tekst o podziękowaniach przeczytałam cały :))

  • Haha, no tak,, to tak jak na tych oskarowych podziękowaniach gdy czyta się listę osób i interesuje to tylko tych, których to dotyczy 🙂 Dzięki za wytrwałość 🙂

   • A żebyś wiedziała, że mi się z rozdaniem Oskarów skojarzyło :))

 • Kocham Cię! Jak córkę, ale jednak! 😉

  • Dziękuję, Syneczku!! 🙂

   • Teraz to zrobił nam się brazylijski serial 😀

 • A ja Ci Nishko życzę kolejnego roku jeszcze owocniejszego niż ten, jeśli to w ogóle możliwe sądząc po ilości osób, które wymieniłaś 🙂 Życzę jeszcze więcej pasji z blogowania, ciekawych współpracy i przyjaźni na całe życie. Przygód, których nigdy nie zapomnisz, wyzwań, które pozwolą Ci się rozwijać i między tym wszystkim szerokiego uśmiechu.

  • Dziękuję Droga Czytelniczko! 🙂

 • Nisheczko Ty moja! Tak mnie od rana wzruszyć? Nawet nie wiesz jak mi miło 🙂
  A teraz strzeż się, bo kawy i czekolady nigdy nie odmawiam.
  Już wyciągam atlas i sprawdzam na mapie, gdzie leży ten Białystok 😉

  • Ostrzegam, tu jest dużo niedźwiedzi 🙂

   • Naprawdę myślisz, że tak łatwo mnie odstraszysz? Szykuj czarną i bez cukru 😉

 • No i rozciapałaś mi makeup na dzisiaj! #chlip #wzruszenie #mamishka

  • Patrz jaka przebiegła! Celowo to zrobiła! 😀

  • Są kobiety, dla których makeup jest zbędnym wynalazkiem, zatem nie narzekaj! 😉

 • Czuję się wymieniona trochę na wyrost. Muszę coś dla Ciebie zrobić! Kawę, masaż, prasowanie?

  Wspaniale mieć tak komu dziękować, widzieć tyle pozytywu wkoło i się nim karmić. Muszę sobie własną przemowę oscarową sklecić w glowie ku pokrzemieniu.

  Wspaniałości w Nowym Roku

 • Buzi, buzi :*

 • :*

 • Życzę wielu sukcesów w Nowym Roku i wszystkiego najlepszego!

 • Faceci mają jaja, ale (mimo swojego wielowiekowiego doświadczenia) nadal nie wiem, co musi mieć kobieta, żeby mieć odwagę do publicznego przyznania się, ze swój sukces zawdzięcza (tyyylu) osobom. Osobiście dziękuję za tyle Twojej genialnej osobowości w ciemnych internetowych czeluściach. Dziewczyno, rozjaśniasz mroki! 😉

  p.s. Na żywo jesteś jeszcze bardziej zakręcona niż na blogu. Lubię to 🙂

  • Ja jednak wolałabym być trochę mniej zakręcona na żywo 🙂 Miło było Cię poznać na żywo! 🙂

 • Mama Nishki

  Dziękuję za pochwałę. Energii i mocy z odrobiną świętego spokoju oraz szczęścia życzę Ci w Nowym Roku DROGA AUTORKO BLOGA NISHKA:)

 • To jeden z takich tekstów po którym aż głupio cokolwiek napisać bo jest tak idealnie spójny z myśleniem jakie ma się samemu w głowie (tak, wiem bardzo logiczna wypowiedz, to te leki).
  Strasznie się cieszę, że zyjemy w czasach w których są wybitni ludzie, jak Ty nishko, który potorafią mówić dziękuje. Ponieważ ten rok miałam mocno nadszarpnięty w to, że ta umiejętność praktycznie całkiem wyginęła, cieszę się, że tak w ostatni dzień roku przekonałam się, że jednak nie 🙂

  a i btw. Chciałabym tylko powiedzieć, że to „ktoś gdzieś podszedł” to czasem wymaga strasznie dużo odwagi. Mi się zdawało, że mam jej sporo ale jednak podchodzenie do idolii to jest stres 😉 Dobrze, że są blogowigilie i drinki 😉

  Buziaki i uściski z Wrocławia 🙂
  I wszystkiego dobrego i jeszcze bardziej pozytywnego na Nowy Rok 🙂

  • Och kochana, bardzo cieszę się, że podeszłaś do mnie na Blogowilgilii, od razu poczułam, że między nami ISKRZY! 🙂 Mam ogromną nadzieję, że jeszcze się spotkamy, że to dopiero początek 🙂

 • ach! Tyle wygrać – ja drugi dzień z rzędu u Nishki 😀 :***** Baw się dobrze w Sylwestra, niech Ci goście nie zostawią zbyt wiele do sprzatania i nie budzą zbyt wczesnie xD

 • U Ciebie podziękowania nie są nudną rzeczą, czyta się z przyjemnością. 🙂
  Niektórzy potrzebują zacząć własnie od Internetu wyjść ze swojej skorupy w kontakcie z innymi, a potem łatwiej przychodzi w realu. 🙂 Tak w nawiązaniu zacytowanej wiadomości.

 • Ja też dziękuję 🙂 Oby w przyszłym roku wszystko się udało, a na koncie każdy mógł sobie dopisać jedno zero 🙂

  • Dziękuję i nawzajem!:)

 • Rośnij jeszcze większa, okrąglutka 😉 Ze swojej strony bardzo się cieszę, że mam takie miejsce w sieci, gdzie zaglądam codziennie i czuję się prawie (prawie!) jak u siebie 😉

  • I słusznie!
   Ale okrąglutka to nie, nie, nie 😉

 • My dziękujemy za ekstra blog i wartościowe teksty!

 • Uwielbiam Cię, tylko tyle potrafię z siebie wykrztusić :* Liczę, że ten Nowy Rok da nam szanse na jeszcze dłuższe rozmowy!

 • Piękny wpis Natalio 🙂 Nie musisz mnie gościć kawą i czekoladą, kawy nie piję, a od czekolady wolę Twój blog 😉 Pięknych przeżyć w Nowym Roku!

 • Bardzo fajny wpis Nishko! I teraz trochę mi głupio, że nie podeszłam do Ciebie na Blogowigilii…

 • Ewa TK

  zgadzam się z Tobą w 100% Mam nadzieje, że kiedyś będziemy mogły napić się razem kawy 🙂 Pozdrawiam Ciepło 🙂

 • Ania Piwowarczyk

  Tyle nazw oraz nazwisk i wszystkie pięknie odmienione – dzięki! To mi przywraca wiarę w przypadki w internetach 😉
  + wielkie dziękuję za wszystkie dialogi – dla mnie jesteś absolutnie mistrzynią gatunku.

 • Sylwia

  Otarłszy łzę wzruszenia – pierwszą, drugą i siódmą, postanowiłam swoje dziękczynienie dla Twej osoby wyrazić z „solidną porcją humoru”. Minął tydzień, a mi wciąż nie przyszło do głowy nic śmiesznego. Powiem to wprost: jestę sucharę!!
  Ale wiesz… dzięki Ci za spotkania i rozmowy mniej i bardziej poważne.

 • Joanna Krzak

  No a Tobie dziękujemy za bloga twego 🙂
  Co jak co ale to klasa sama w sobie.

 • Pingback: Jak mi się pracowało w redakcji gazety i dlaczego zostałam blogerką? | Nishka()

 • Pingback: Dlaczego zostanę obrzydliwie bogata | Żudit.pl()