KIM JESTEM?

fot. Marcin Michno

Kim jestem?

Nazywam się Natalia Tur, z wykształcenia jestem socjolożką, z zamiłowania blogerką. Ponadto: mężatką, mamą dwóch córek: 13- i 18-latki oraz 2-letniego syna.

Bloga nishka.pl prowadzę od stycznia 2013 roku. Treść staram się przekazywać w lekki sposób, nawet jeżeli poruszam sprawy trudne. Piszę o życiu w rodzinie i społeczeństwie, dzielę się ciekawostkami socjologicznymi i psychologicznymi, cytuję nasze rodzinne dialogi. Uwielbiam humor, również czarny. 🙂

Zapraszam również na mój kanał na Youtubie Nishka Movie, na którym opowiadam o różnych ciekawostkach związanych z psychologią społeczną i socjologią. 

Bądźmy w kontakcie! Zapraszam do:
– polubienia Fanpejdżu Nishki
– obserwowania mnie na Instagramie

– subskrybowania kanału Nishka Movie
– mail: tur.natalia@gmail.com

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej 🙂

 • Hej Nishka 🙂
  pozwoliłam sobie wkleić link do Ciebie na mojej stronie 🙂 – zaglądam, więc może moi czytelnicy też polubią Twojego bloga 🙂

  http://www.ciekawskie.pl

 • Po przejrzeniu kilku lajków znajomych, znów trafiam na kobiecy blog (które najbardziej lubię czytać), oczywiście dodaję do zakładek, obserwuję i czytam, tak.

 • Anna Pawłowska

  To cud prawdziwy ,że trafiłam na Pani stronę.Targana wątpliwościami ,wyrzutami sumienia,że jestem nie taka matka jak trzeba- patrz :za mało wymagająca, pilnująca w porywach i , w tychże, wertująca zeszyty swoich dzieci.Matka tyran nic nie zdziałała.Wspólne , nerwowe godziny przy zdaniach domowych spowodowały , że moje mądre dzieciaki nauczyły się tego: bez mamy ani rusz! Mama sprawdzi , dopowie , podpowie , spakuje ,przypilnuje etc.A efekty? Mama ,w szkole, w tornistrze nie siedzi, nie podpowie , nie dopowie, nie przypilnuje, po lekcjach nie spakuje! Nauka bez mamy jest „uciążliwa”, a raczej, bez jej opiekuńczych, macek.Wyniki średnie, chęci małe…Koniec! Róbta co chceta, to Wasza szkoła, nauka, zadania domowe, spakowane, lub nie, tornistry. W domu czekać będzie miła,zrelaksowana mama, która powita Was buziakiem i pyszną chińszczyzną, domową zresztą, zapyta jak było, czy warto było.Zaproponuje ciekawą książkę, wartościowy film lub, po prostu, wspólne wygłupy.W trudnych chwilach przytuli i ucałuje, popłacze w obliczu „tragedii” pierwszej, niespełnionej, miłości, nauczy dostrzegać piękno ale też uczuli na chamstwo i znieczulicę.Powie, że: Twoje lekcje-twoja sprawa , dyskretnie obserwując, czy wszystko jest w porządku. Dziękuję, utwierdziła mnie Pani w przekonaniu, że podjęłam słuszną decyzję pozostawiając obowiązki szkolne moich dzieci im samym, nie czuję się już źle, jestem spokojniejsza.Pozdrawiam!

 • Sylwia Bartczak

  Podziwiam Pani pracę poczytuję od dawna. Bardzo dziękuję zawodowo i płciowo za tekst o molestowaniu i mobbingu. Pozdrawiam

 • Fajnie się Ciebie czyta, pewnie będę zaglądać częściej. Każda socjolożka to fajna kobita 😛

  • asd

   socjologia- potężne narzedzie do kierowania ludzkimi masami
   cos pięknego
   wlasnie takich ludzi szukano w trakcie powstawania Gazety Wyborczej lub TVNu oraz wielu innych zagranicznych stacji czy gazet

 • Agnieszka Makowska

  słucham sobie Twoich felietonów i są genialne! A Trudne sprawy to mistrzostwo!!

 • Gnuhost

  Z wykształcenia jesteś SOCJOLOGIEM a nie socjolożką, doktorką, profesorką, kapitanką statku czy prezydentką. Zawody/pozycje wyższego rzędu piszemy ormalnie, jak ludzie. A nie jak Cię GazWyb nauczył. Zawody niższego rzędu się odmieniają: pielegniarka, sprzątaczka, maszynistka ,nauczycielka.

 • Julcik Dudek

  Zapraszam do mnie — http://justdancejulcik.blogspot.com/ <333

 • amanita

  Trafiłam tu poprzez wpis o szczepionkach, do którego link wrzucony był na fanpejdżu „punktujemy antyszczepionkowców” – trafiony, zatopiony, jak na razie to jedyny wpis, który przeczytałam, ale jego wysoki poziom obiecuje równie ciekawą i przyjemną lekturę w pozostałych tekstach, a zatem dodaję bloga do ulubionych i na pewno tu wrócę wiele razy 🙂 pozdrawiam!!!

 • Uwielbiam Twój blog i sposób pisania! Trzymaj tak dalej! 🙂

 • No pewnie, że zostanę! 😀

 • Katrzyna2303

  „….. Róbta co chceta, to Wasza szkoła, nauka, zadania domowe, spakowane, lub nie, tornistry….” proszę to powiedzieć dziecku, które ma stwierdzone ADHD, jest na poważnych lekach, problemy z pamięcią, ma zaburzenia aktywności i uwagi (skupienie). jest nieposłuszny, nie chce się uczyć i odrabiać zadań domowych. Ma trudności grafomotoryczne, dysfunkcje wzrokowo-przestrzennych. Stwierdzoną dysleksje, dysortografie i dygrafię oraz zaburzenie procesów integracji sensorycznej.
  Zostawię moje dziecko samo sobie….nie skończy szkoły i wyląduje w kryminale. A ja co robię? Codziennie siadam z nim do lekcji, uczę, tłumaczę, pomagam pisać wypracowania, pilnuje przy pakowaniu tornistra i tym podobne.
  Zdrowemu dziecku można tak mówić i nie interesować się szkołą i postępami dziecka, ale nie wszystkie dzieci są tak uzdolnione.

 • Marcin

  Nishka, ile GSK zapłaciło zapłaciło Ci za napisanie bloga o szczepionkach? Matki czytają te emocjonalnie nacechowane bzdury i wierzą, że ktoś może mieć taką opinię.. a to tekst podsunięty przez firmę farmaceutyczną… I jeszcze każą Ci moderować bloga, żeby przypadkiem ktoś nie mógł tego skomentować w sposób merytoryczny. Żenujące.