Co robić w Londynie z dziećmi? Polak potrafi :)

Poznajcie 5-letnią Łobuz i 9-letniego Księciunia, czyli Hanię i Pawła. Co u nich słychać? Otóż planują wkrótce odbyć podróż po Londynie śladami bohaterów z bajek: Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Misia Paddingtona, Mary Poppins, Harrego Pottera, 101 Dalmatyńczyków i Sherlocka Holmesa.


Tym pomysłem żyją od ponad roku: planują, wymyślają, kombinują, zgłębiają życiorysy bajkowych bohaterów, szperają, czytają, rysują, a nawet kręcą filmy! Trochę pomaga im w tym mama, choć – znając życie – bardziej przeszkadza: jak to rodzic…  A może zjesz, a może wypijesz, a może odrobisz lekcje, a może już czas spać? Bla bla bla. Typowa Mama.

Jak już pojadą do tego Londynu (przygotowali nawet szczegółowy Plan Wyprawy) to stworzą Multimedialny Przewodnik. Dlaczego? Żeby inni rodzice nie ciągali swoich dzieci po nudnych londyńskich muzeach (no, chyba że był tam któryś z bohaterów bajek, to zmienia postać rzeczy), lecz żeby zabrali je w jakieś sensowne miejsca! O swoim pomyśle opowiadają w tym filmie.

Projekt Londyn 2014, bo tak się nazywa inicjatywa dziś przeze mnie opisywana, jest projektem crowdfundingowym. Co to znaczy? Otóż jego działanie oparte jest o crowdfunding (z ang. crowd – tłum, funding – finansowanie) – czyli finansowanie społecznościowe. Dokładnie tłumaczy to Mama Księciunia i Łobuza tutaj. W skrócie: na takie finansowanie składa się mnóstwo drobnych wpłat, które wszystkie razem wzięte dadzą całość.

Wszystko albo nic: właśnie na takiej zasadzie to działa, czyli aby otrzymać środki, które zostały zebrane – trzeba w określonym czasie zdobyć przynajmniej 100% wymaganej kwoty. W przeciwnym wypadku – środki wracają do darczyńców.

„Projektowi Londyn 2014” udało się zebrać 2500 zł. Potrzebują 7000 zł. Do końca zostały tylko dwa dni (termin mija w piątek, 18 kwietnia o godzinie 18). Powiało beznadzieją, co?

Mama już straciła nadzieję, a Księciunio i Łobuz wciąż wierzą, że uda się im! Pomożecie?!

Liczy się każda wpłata, nawet w wysokości 10 zł! Jeżeli nie uda się zebrać pełnej kwoty potrzebnej na realizację projektu: wszystkie pieniądze zostaną  Wam zwrócone.

Jak wesprzeć Projekt Londyn 2014? Należy wejść TUTAJ i dokonać wpłaty w dowolnej wysokości.

 Liczę na Was! 🙂

Przy okazji zapraszam do dyskusji: podróżujecie z dziećmi po innych krajach? Metoda palcem po mapie też się liczy 😉

Komentarze: