Jestem piękna, bo….

Fot. Bartek Goldyn

Kiedy marka Dove zwróciła się do mnie z propozycją współpracy przy kampanii Narodove piękno, której celem jest przekonanie kobiet, by dostrzegły swoje piękno, nie miałam wątpliwości, że chcę wziąć w niej udział.

Od kilku lat obserwuję kampanie Dove zmierzające się ze stereotypami dotyczącymi tego, jak kobiety się postrzegają. Co roku filmy, które powstają w ramach tych kampanii cieszą się dużym uznaniem na świecie, np. film Jesteś piękniejsza niż Ci się wydaje.

Jestem piękna, bo jestem sobą

W tym roku głównym celem jest przekonanie kobiet, że oprócz piękna „zewnętrznego”, ważne jest również to „wewnętrzne”. Ambasadorką akcji jest Dorota Wellman:

Zdrowy styl życia, tzw. dbanie o siebie, geny: wszystko to ma z pewnością wpływ na to, jak wyglądamy. Jednak jest coś, bez czego wyżej wymienione elementy tracą na znaczeniu: to, jaki mamy stosunek do siebie i innych. Dlatego, poproszona o stworzenie manifestu, zdecydowałam się na następujący:

Jestem piękna, bo szanuję siebie i innych

”Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Najważniejsze, żeby siebie pokochać. Polubić, zaakceptować.

Pokochanie siebie to podstawa zdrowia psychicznego i relacji z innymi ludźmi. Pretensje do świata, losu, innych ludzi tak naprawdę odzwierciedlają nasz wewnętrzny brak samoakceptacji.

Ludzie, którzy lubią i akceptują siebie, przenoszą też to uczucie na otoczenie. I odwrotnie: ludzie pałający wobec otoczenia agresją i jadem, niestety podobnie traktują też siebie: choć często nie zdają sobie z tego sprawy.

Dlaczego Angelina Jolie jest taka piękna?

Tym, co czyni z niej piękną kobietę jest między innymi jest stosunek do innych ludzi. Angelina potrafi wyjść poza własne ja. Adoptuje sieroty, angażuje się w działalność charytatywną, przekazuje darowizny, opowiada o swoich problemach zdrowotnych: po to, by zachęcić inne kobiety do badań. Słowem: żyje nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Do tego szacunek jest niezbędny. A nie ma szacunku do innych bez szacunku do siebie i odwrotnie.

Oprócz mnie w akcji biorą udział Segritta, Fashionelka i Kasia Tusk. Zajrzyjcie, jakie manifesty stworzyły lub lada dzień stworzą.

Ty też jesteś piękna, wiesz? 🙂

Każda z nas może zostać ambasadorką akcji i zamanifestować swoje hasło na koszulce. Wystarczy wejść na stronę Jestem piękna, bo, wybrać model koszulki i wpisać swoje hasło. Codziennie do wygrania 100 koszulek.

Szanuję ludzi. Niezależnie od tego, kim są, co osiągnęli, jaki status społeczny mają, jaką pozycję zajmują, staram się być wobec nich uprzejma i życzliwa. (pisałam o tym w tekście Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej).

Szanuję czas: nie spóźniam się, staram się dotrzymywać terminów.

Szanuję słowo: dotrzymuję obietnic, nie kłamię, umiem przyznać się do błędu, słucham, co inni mają mi do powiedzenia.

Szanuję konwenanse: lubię używać słów proszę, dziękuję, przepraszam.

Szanuję innych ludzi. Ale nie zapominam też, o tym, żeby szanować siebie.

Lubię siebie taką, jaka jestem. Znam swoją wartość i znam wartość innych ludzi. Wszyscy jesteśmy bardzo wartościowi (a wręcz bezcenni!) tylko czasem o tym zapominamy. Polubmy siebie samych, a świat stanie się piękniejszy.

To pisałam ja, Wasza Nishka Pięknishka 😉

Komentarze: