Sms-y, e-maile, e-wydania, tele-wizje, czyli jak się w tym odnaleźć?

— Mamo, zrobiłam Wam nowy telewizor, pooglądajcie sobie — rzekła któregoś dnia moja młodsza córka.

1

Telewizor wypadł podczas testów bezbłędnie. Żadnych zakłóceń w odbiorze, żadnych szumów. Świetnie wpasował się w wystrój naszego domu: plazma, na dodatek mobilna. Odbiera wszystkie kanały, z całego świata, jakie sobie tylko wymarzymy.  *

— Proszę przesłać mi to mejlem — rzekła moja koleżanka do kobiety, która zatelefonowała do niej w służbowej sprawie — Proszę zapisać, podaję adres…
— Ale ja nie mam kserokopiarki — przerwała jej pani po drugiej stronie słuchawki.

*

3

*

Kilka miesięcy temu opowiadałam Wam jak Iwo, 3-letni syn mojej przyjaciółki, przyjechał do nas ze swoim telefonem komórkowym. Dorośli tego nie rozumieli i postrzegali telefon chłopca jako pilot od telewizora. Oglądaliśmy właśnie muzyczny program funkcjonujący na zasadzie: „Jeżeli spodobał Ci się występ tego wokalisty, wyślij na niego SMS-a!”. W pewnym momencie moja 13-letnia córka, aktorka-amatorka, wstała i zaczęła bić gromkie brawa:

—  Ale świetny występ! — krzyknęła podekscytowana. — Tak mi się spodobał występ tej wokalistki, że zaraz wyślę na nią sms-a!

Chwilę później, po namyśle, rzekła głośno, NIBY do siebie:

—  W sumie trochę żal mi pieniędzy, bo mama ostatnio prawie w ogóle nie doładowuje mi konta — rzekła, wymownie spoglądając na mnie. — Ale i tak wyślę! Z telefonu Iwa! — chwyciła za pilot  telefon, wystukała na jego klawiaturce odpowiednie cyfry i wysłała wiadomość w świat.

*

Konkurs Blog Roku. Do finału dostaną się blogerzy, którzy otrzymają największą liczbę sms-ów. Sms kosztuje 1 zł +vat, każdy może wysłać tylko jeden sms na dany blog. Cały dochód z sms-ów przeznaczony jest na Fundację Gajusz prowadzącą hospicjum dla osieroconych dzieci. Jeżeli chcesz oddać głos na Nishkę, wyślij sms o treści A00189  (to są zera, a nie litera o) na numer 7122. Tylko do czwartku, 6 lutego, do godziny 12.

*

Nie ukrywam, że bardzo chciałabym znaleźć się w finałowej dziesiątce, a bez Twojego głosu nie mam na to szans.

Tak, Twojego 🙂

1

*

Jurorką będzie Małgorzata Rozenek, która przyjrzy się wyłącznie blogom, które otrzymały największą liczbę głosów. Tymczasem kilka dni temu moja starsza córka (nie wiedząc o tym, kto będzie w Jury!) napisała wiersz. Oto jego fragment:

Nishka to perfekcyjna pani domu
nigdy nie dopuści do naczyń glonów

Przypadek? Nie sądzę. Wiersz napisała na swoim tablecie, a odczytuje go aplikacja „Ivona”, czyli zgodnie z definicją twórców tego oprogramowania: Profesjonalny Lektor Czytający Internet. Jestem gotowa udostępnić Wam cały wiersz, a nawet, niczym Ivona odczytać go, ale najpierw… sami rozumiecie.

*

Bardzo zależy mi na Twoim sms-ie. Jednak pamiętaj: niezależnie od tego, czy wyślesz go ze swojego telefonu komórkowego, pilota telewizyjnego, tabletu czy kserokopiarki: będę wdzięczna!

Komentarze: