Jak zorganizować bal karnawałowy?

Trwają właśnie ferie zimowe. Co robimy? Chodzimy na spacery, gramy w planszówki, piszemy blogi, czytamy książki, przeglądamy facebooka, gramy na X-boxie oraz… robimy w programie Paint dekoracje na bal karnawałowy! 🙂

[su_highlight background=”#99eaa5″ color=”#1d251a”]Tekst powstał we współpracy z firmą HP.[/su_highlight]

Zainspirowała nas do tego drukarka HP Deskjet Ink Advantge 4515, która otrzymaliśmy do przetestowania od firmy HP. Można na niej drukować nie tylko kartki zwykłe i kartonowe, ale i fotograficzne, dzięki czemu wydruki wyglądają nieomalże jak zdjęcia wywołane w zakładzie fotograficznym.

HP Deskjet Ink Advantge 4515

Ferie spędzamy w domu oddalonym nieco od cywilizacji. Postanowiłyśmy, wspominając nasz poprzedni bal karnawałowy, zorganizować następny.

Jak zorganizować Bal Karnawałowy Dla Dzieci?

 

Główne składniki:
♦  2-3 kg dobrych chęci
♦  kilka szklanek pomysłów
♦  garść asertywności (w razie gdyby dzieci próbowały całą robotę zrzucić na rodzica)
♦  miskę anielskiej cierpliwości (w razie gdyby pomysły dzieci przechodziły ludzkie pojęcie)

Przydadzą się również:
♦  drukarka
♦  tusz kolorowy
♦  papier fotograficzny i kartonowy
♦ nożyczki
♦   klej

Inspirujące pomysły na tzw. spersonalizowany bal

(Przy okazji: nie oburzajmy się na słowo spersonalizowany, traktując to jako amerykanizm, bo przecież w języku polskim słowo „persona” też występuje:) To tak à propos mojego tekstu o nielubianym przez niektórych słowie „projekt”.

Zaproszenia na Bal

Moja młodsza córka (9-letnia) zaprojektowała następujące, każde dziecko miało inny projekt!

Jeżeli nie mamy możliwości zobaczenia dziecka przed balem, możemy wysłać takie zaproszenia do rodziców w wersji online, a potem, po imprezie dać gościom razem z innymi zdjęciami na pamiątkę.

Można też zrobić uniwersalne zaproszenia lub dołączyć je do imiennych.

fot. Piccolina i Żudit

Kusi, żeby wydrukować to zdjęcie, chwycić je w jedną rękę, w drugą maskę , znów zrobić zdjęcie i tak w nieskończoność 😉

Jedzenie – Menu

Po co drukować Menu na Bal Karnawałowy? Są co najmniej trzy powody, dla których warto to zrobić!

♦  zachęta do tego, by przyjść na imprezę, czyli można dołączyć Menu do zaproszenia;
(„O dadzą jeść, to dobry pomysł synku, żebyś poszedł do córki Nishki na Bal. Najedz się do syta na kilka dni i mamusia nie będzie musiała gotować”.).

♦ pamiątka po balu: można je włożyć do specjalnej koperty, którą dzieci zabiorą ze sobą razem z innymi zdjęciami wykonanymi podczas imprezy;

♦ inspiracja do zabawy: dzieci mogą podczas Balu zabawić się np. w restaurację i odgrywać role: gości i  kelnera, który zbiera zamówienia.
(Mhm, ale kto będzie kucharzem realizującym fantazje kulinarne dzieci?:)

Moja córka wymyśliła następujące Menu na nasza imprezę. Rośnie z niej prawdziwy grafik komputerowy! 😉

MENU BALU KARNAWALOWEGO

Akcesoria na stół

Podkładki pod talerzyki, naklejki na kubeczki, wizytówki. Można je wydrukować na kartoniku i położyć na stole. Nie będzie wątpliwości, kto gdzie siedzi, a przy okazji będzie dużo frajdy: bo każdy będzie miał poczucie, że to Miejsce Specjalnie Dla Niego.

Projekt maski od początku do końca w wykonaniu mojej młodszej córki. Ja dodałam od siebie jedynie kilka łyżek pomocy w postaci ramki.

TALERZ

I do kompletu: naklejki na kubeczki. Drukujemy je na zwykłym papierze i naklejamy na papierowy kubeczek. Wiadomo, jak to z dziećmi bywa, odstawiają swoje picia w różne miejsca. Dzięki temu, że znajdą się na nich imiona dzieci, unikniemy niepotrzebnych konfliktów. Oczywiście imiona można też na kubeczku po prostu napisać. 🙂KUBEK

Zestawy dostępnych układanek i zabaw HP znajdziecie także na stronie HP.

Maski na Bal

Opcje są dwie: można albo zachęcić gości, by sami przygotowali sobie strój, albo zagwarantować im coś od siebie. Moja córka przygotowała następujące propozycje masek. Każdą z nich robiła od początku do końca sama!:) Wprawdzie duża z niej dziewczyna, ma już 9 lat, poza tym lata praktyki w podpatrywaniu starszej siostry..

Wystarczy je tylko, już z pomocą rodzica, dostosować do odpowiednich rozmiarów, tak by pasowały do twarzy, następnie wydrukować na papierze kartonikowym (lub zwykłym i przykleić na kartonikowy), wyciąć, przymocować gumeczkę i voilà!

Natomiast mąż z pomocą córki przygotował mi maskę.. zebry. I to taką profesjonalną: wydrukowana od razu jest dopasowana do głowy 🙂 Jak macie ochotę korzystajcie z niej do woli: jest tutaj: maska zebry nishka.

maska zebra

 

 Pamiątki z Balu

Chcąc uwiecznić miłe chwile, chwytamy czasem za telefon i robimy zdjęcie. Drukarka HP Deskjet Ink Advantge 4515 ma wbudowane wifi, można więc wysłać zdjęcie wykonane swoim smartfonem bezpośrednio do drukarki. Nie trzeba bawić się w „zrzucanie zdjęć” na komputer, podłączanie kabli itd. Wydrukowane na fotograficznym papierze zdjęcia można dać dzieciom na pamiątkę.

Tu na zdjęciu z moją siostrą cioteczną Kariną:


A tu z moim znajomym Albertem 🙂 Najpierw selfie, potem drobna obróbka w smartfonie i od razu bezpośrednio druk w podłączonej do wifi drukarki!

 fot.Piccolina i Żudit

Jest drukarka, jest zabawa! 😉

Komentarze: