Spędzać urlop jak zwierzęta. 15 typów par. Sprawdź, jakim typem jesteś Ty i Twoja druga połowa :)

Urlop: razem czy osobno? A jeżeli razem, to w jakiej atmosferze przebiega? Pół żartem, pół serio wyodrębniłam kilkanaście typów par, używając do ich opisu związków frazeologicznych ze zwierzętami, czyli np. znać się jak łyse konie lub być gadatliwym jak papuga.

Być jak papużki nierozłączki

Wszędzie i wszystko razem. Razem na plażę, razem na trzy cztery zanurzają się w zimnej wodzie, razem płyną, razem z wody wychodzą. Nawet komary gryzą ich w tym samym czasie.

Być natrętnym jak mucha

– Kochanie, posmaruj się filtrem z ufał.

– Smarowałem się.

– Smarowałeś się pół godziny temu. Znów się posmaruj. I czapkę z filtrem ufał też nałóż, mózg trzeba chronić.

Znać się jak łyse konie

Wiedzą o sobie wszystko: jaki rodzaj skoków z pomostu preferują i jak bardzo wypieczony nad ogniskiem chleb. Wystarczy jedno porozumiewawcze spojrzenie, a drugie już wie, co pierwsze wybierze zaraz ze szwedzkiego stołu.

Podrzucić komuś kukułcze jajo

Jesteście już spakowani, gotowi, jutro rano wyjazd, hurra! Wtem współmałżonek lub konkubent podrzuca Ci w łóżku radosną nowinę:

– Kochanie, mam dla ciebie niespodziankę: jedzie z nami moja mamusia! Zajmie się dziećmi, pomoże nam. Odetchniemy, wypoczniemy, będzie mogli wreszcie wszyscy nacieszyć się sobą.

(Uwaga. Takie historie kończą się czasem nagłówkami w gazecie: „Zabiła konkubenta siekierą”.)

Nosić się jak kura z jajkiem

– Słuchajcie, czy aby na pewno nie jest za zimno na kąpiel? Czy nie za głęboko? A może za płytko? Czy ta woda nie jest aby za mokra?

To tylko jeden z wielu dylematów, które posiada tego typu osobnik.

Gadatliwy jak papuga

Kładziesz się na leżaku, by posłuchać szumu morza i podelektować się zachodem słońca, wtem wkracza on lub ona.

I mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze , mówi, gada, trajkocze.

 Uciąć komara

– Ja cię na urlopie kocham, a ty śpisz!

mówi, gada, trajkocze , mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze , mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze , mówi, gada, trajkocze, mówi, gada, trajkocze , mówi, gada, trajkocze

Zachowywać się jak słoń w składzie porcelany

Nieważne, czy urlop spędzacie w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym czy pod  namiotem. Wiesz, że Twoja druga połowa z pewnością coś zepsuje. Połamie leżak. Potłucze lustro. Wchodząc w nocy do namiotu pomyli namioty…

Potulny jak baranek

Wszystko mu/jej pasuje. Plażing? Czemu nie. Zwiedzaning? Spoko. Ognisking? Jak najbardziej. Jogging? I’m not jogging, Im runnig for Big Mac. Ale ok, luz, możemy jogging.

Gruchać jak dwa gołąbki

Stadium występujące wyłącznie w dwóch pierwszych latach związku. Choć podobno, gdzieś, kiedyś, ktoś widział parę z 8-letnim stażem gruchającą jak gołąbki…

Zrobić z kogoś jelenia

– Kochanie, zanieś leżaki. A teraz rozłóż. A gdzie parasolka? Zapomniałeś jej wziąć? Cóż, kto nie ma w głowie, ten ma w nogach!

– Przecież nie pada deszcz.

– Parasolka, jelonku! Sol to po francusku słońce!!!!!

 ♥

Słoń nadepnął komuś na ucho

Urlop rozbrzmiewa muzyką. ♫ ♪ Gitarą przy ognisku, szantami na żaglach, mruczankami na górskim szlaku, nuceniem w hotelowej stołówce. Wszystko dobrze pod warunkiem, że kiedyś, dawno, dawno temu, do kołyski śpiewaka nie podszedł pewien słoń…

(Co ciekawe, dorosły dziś, a wówczas niemowlak, kompletnie tego zdarzenia nie pamięta i jest przekonany o wysokich umiejętnościach wokalnych, aż żal się nimi nie pochwalić.).

Drzeć z kimś koty

Wszystkie emocje, które kumulowały się w parze przez cały rok, teraz w nowych okolicznościach: zapierającej dech w piersiach przyrody lub olśniewającego swoim pięknem hotelu, dają o sobie z wielką siłą znać. Pretensje, żale, wypominania, krzyki. Koty lecą na lewo i prawo.

Płakać jak bóbr

Jeżeli termin urlopu zbiegnie się z PMS-em to co zrobić? Nic nie zrobisz, pozostaje zapłakać.

Być jak pies ogrodnika

Jak możesz pływać, wiedząc, że ona nie umie? Jak możesz iść na spacer wiedząc, że on ma tak słodką krew, do której zlecą się zaraz komary? Jak okrutnym trzeba być człowiekiem zamawiając sobie teraz lody. Przecież Twoja druga połowa jest teraz na diecie!

Bywa, że w obliczu opisanych powyżej scenariuszy wydarzeń, pary często decydują się na wariant pt.:

Koty chodzące własną drogą

i na urlop jadą osobno. 😉

🙂

Przeczytaj również: Nie tęsknię za bliskimi, kiedy wyjeżdżają.

Komentarze: