Blong Forum Gdańsk

Kiedy rok temu zajrzałam pod krzesło, ujrzałam tam siebie zakochaną w Gdańsku. Zobaczyłam tam siebie: blongerkę parentingową, która zamyka swoje dzieci w piwnicy kontentu, w nagrodę za co zostaje zaproszona na Blong Forum Gdańsk.

nishka blog forum gdańskZdjęcie od BFG na ściance, znaczy prawie jak celebryntka!

Zobaczyłam tam siebie, mieszkającą u Marzeny, którą chciałabym co weekend karmić świeżo upieczonym podlaskim sękaczem. Zobaczyłam tam siebie, ściskającą Venilę i Pawła, których chciałabym ugościć świeżo upolowaną sarniną. Zobaczyłam tam siebie, która może poznać i posłuchać mnóstwo innych blongerów, których kontentu codziennie w zakamarkach internetu szukam i do których chcę lgnąć. A kto nie rozumie nomenklatury tego blongowego wstępu, niechaj koniecznie obejrzy występ vlongera Kanciarza.

DSC_8284Z Marysią z Oczekujac.pl

Co, oprócz intelektualnego i emocjonalnego pobudzenia, które odczuwałam słuchając wystąpień prelegentów i rozmawiając z uczestnikami, dało mi uczestnictwo w Blog Forum Gdańsk? Egocentryczne przemyślenia, bowiem główne hasła przewodnie wstąpień odniosłam do swojego bloga. Oto one!

Blogowanie to pasja.

Uwielbiam opowiadać. Uwielbiam żartować. Uwielbiam pisać. Przez kilka lat męczyłam swoimi opowieściami  koleżanki z pracy – odrywając je od realizacji  zadań wyznaczonych przez szefów, koleżanki i kolegów ze studiów – przeszkadzając im w kontemplacji uczelnianych wykładów i ćwiczeń, rodzinę i znajomych –  zapychając im skrzynkę swoimi elaboratami o „rodzinnych perypetiach, anegdotach i dykteryjkach”. Kiedy zrozumiałam, że mogę opowiadać to wszystko i wszystkim z jednego miejsca w dowolnie wybranym przez nich czasie, byłam wniebowzięta. Zaprosiłam ich wtedy do swojego bloku!

Nishka to blok, o którym marzysz, żeby przeczytać.

(Hasło reklamowe wymyślone przez moje córki, więcej TU:).

Blogowanie to odpowiedzialność.

Uwielbiam słuchać. Uwielbiam wspierać. Uwielbiam radzić. Arlena Witt, odbierając nagrodę na gali Blog Forum Gdańsk powiedziała, że jednym z najpiękniejszych momentów jej blogowania był list od czytelnika, w którym podziękował jej za Wittaminę, bo dzięki niej zdobył upragnioną szóstkę z polskiego.

Rozumiem Arlenę doskonale. Gdy otrzymuję listy i komentarze od Czytelniczek, które dziękują mi za tekst „Mam 19 lat i jestem w ciąży” lub „Nie pytaj mnie kiedy będę matką” – czuję, że żyję. Świadomość, że moje pisanie ma realny wpływ, oddziałuje, stanowiąc pewnego rodzaju wsparcie, dodaje mi skrzydeł i wiary, że to co robię ma sens.

Blogowanie to chęć zmiany.

Uwielbiam się mądrzyć. Uwielbiam działać. Uwielbiam wpływać. Za pośrednictwem Nishki chcę zachęcić jej czytelników do nabrania do siebie i wszystkich pełnionych ról rodzinnych: dystansu. Nie realizujmy na siłę określonego przez innych (media, otoczenie, politykę) modelu rodziny, realizujmy SWÓJ model rodziny. Bądźmy szczerzy wobec siebie. Nie dawajmy się zwariować. Mówmy, co myślimy, wreszcie: myślmy, co mówimy.

Twoje dzieci czasem męczą cię i denerwują? Witaj w klubie. Nie wstydź się powiedzieć, że bywa, iż utęsknieniem czekasz nie na ZABAWĘ, ale na WYBAWIENIE od nich, choćby na kilka godzin, a może i dni. Choć kto wtedy, pod ich nieobecność, będzie w domu sprzątał i gotował, prawda? Rączki moich dzieci perfekcyjnie wykonują wszystkie domowe prace, dlatego zawsze bardzo trudno jest mi się z nimi rozstawać na dłużej 🙁

Nawet zastanawiałam się, żeby zabrać je na BFG, mogłyby nosić za mną torbę i stać w kolejce po obiad (i wreszcie zjadłyby smaczne i ciepłe jedzenie!), ale gdy zobaczyłam jak Ida trzymająca niemowlę podeszła z nim do Damiana Tomczyka i jak na to spotkanie zareagowało owo dziecko, to odetchnęłam z ulgą, że swoje zostawiłam w domu. Z taką traumą mogłoby zamknąć się w sobie i przestać dawać mi kontent na blonga! 🙂

Komentarze:

 • karjola

  piekny tekst:)teskniłam za Nishka, nie miałam co czytać na weekend:)

 • Inga

  Ja tez tęskniłam! A relacja rewela 🙂

 • HolaHola

  Nishko dobrze, że wróciłaś. W Gdańsku dobrze ale w domu najlepiej:) I przerwy w Twoim blongowaniu już więcej nie zniosę.
  Relacja świetna. To ile Was tam było tych blongerów? 500, 1000, 2000? Ciekawe jak wiele osób z blogosfery aktywnie uczestniczy w takich spotkaniach?
  Witaj z powrotem:)

 • evanka

  Weekend bez Nishki… 🙁 Dobrze, że już jesteś z powrotem! Nawiazujac do haseł reklamowych Twoich córek… Jak już jestem po pracy i po obiedzie… Naprawdę chętnie zasiadam do lektury!

 • Relacja typowo Nishkowa 🙂 Jak dobrze, że już jesteś, ufff 😉

 • nishka

  Haha, wiem, gdy nadaję do Was z mojego domu rodzinnego to mniej tęsknicie prawda? :))
  LOkalizacja komputera, krzesła bądź kanapy przy której siedzę, ma jednak kolosalne znaczenie! 🙂
  :*

 • nishka

  Hola hola, nas blongerow bylo okolo 300 🙂

 • MamaMai13

  Nishka I miss You!!!!!!

 • Kamczi

  Pani Nishko, nie wiem ile ma Pani lat, ale na mamę dwóch dziewczyn to Pani nie wygląda! Raczej jak osiemnastka :)))))

 • Zaczynam żałować, że odpuściłam sobie wysłanie zgłoszenia 🙂

 • Nishka

  I missed yoy too! 🙂
  Kamczi, mam 32 lata, mimo zaawansowanego wieku, w którym się znajduję, proponuję. byśmy przeszli na „Ty”, a co tam, zaszalejmy! 😉
  Mama Ka, za rok wyśij 🙂

 • venila

  Właśnie tak się zastanawiałam czy mi się przesłyszało czy też byłam pijana, kiedy na tarasie mówiłaś mi ile masz lat. Jakby to powiedzieć, stara – szacun! 🙂
  PS Zaczynam tęsknić i odruchowo sprawdzam w necie trasę na Białystok, gdyby nam się kiedyś zachciało na koniec świata. Albo na sarninę.

 • Venila, mówiłam na tarasie, dobrze pamiętasz 🙂 Mieszkamy prawdopodobnie w najbardziej oddalonych od siebie zakątkach Polski ale co tam dla Was obieżyświatów 🙂 Zaproszenie zawsze będzie aktualne, mięso z sarny, mięso z tura – dla Was wszystko! 🙂

 • Natalio, dzięki wielkie za miłe słowa! Fajnie, że masz podobne spojrzenie na blogowanie jak ja. 🙂 Ja czasem słyszę, że piszę o oczywistościach albo bzdetach (ale halo, przecież mogę!), ale wystarczy mi, że jedna osoba po przeczytaniu wpisu powie „O, dzięki, to mi się przyda” albo „Dowiedziałem się czegoś nowego”, to znaczy, że misja zakończona sukcesem.

  I bardzo miło było mi Cię poznać. Nie mogę się napatrzeć na Twoją piękną buzię. Zboczenie fotografa, wybacz. W najbliższym czasie będę w Białymstoku, to musimy się koniecznie umówić na kawę czy jakiś obiad!

 • Nishka

  Arleno, z dziką przyjemnością spotkam się z Tobą! Czekam na sygnał kiedy będziesz gościć na naszych terenach :))

 • Gosha

  DAMIAN?????????????

 • Uwielbiam Ciebie – blonga tak samo jak Ciebie i Twoje inspirujące córki, walczące na plaży w Rydze tak samo.
  Że też są jeszcze fajni ludzie z takim średnim humorem – oburzające!

  No oburzająco jesteście fantastyczni.
  To poczucie humoru takie … interdyscyplinarne. To takie długie i mądre słowo 😉

 • Pingback: Nishka na planszy Monopoly Imperium jako matka polskiej blogosfery :) | Nishka()

 • A Kanciarz znowu wygrał!

 • Jesteś rewelacyjną kobietą i strasznie chcę Cię tu znowu. Razem będziemy mogły popatrzeć pod swoje krzesła i zobaczyć np. morze 🙂

 • Marzena, zobaczysz, kiedyś pojawię się znów! 🙂

 • Pingback: (Nie) mam konta na portalach społecznościowych | Nishka()

 • Pingback: Nishka skończyła pierwszy rok życia, to już duuuża blogerka! ;) | Nishka()

 • Pingback: Dialogi z blogerami, bo wszyscy blogerzy to jedna rodzina | Nishka()

 • Majanna

  bardzo lubię Twojego bloga <3 jest naprawdę fajny i autentyczny 🙂
  inne, które cenię to buuba.pl i szczesliva, jesteście w mojej top3!