Dobre relacje z ludźmi: najlepszy kapitał

Wiele z tego co mam, mam dzięki innym ludziom. Najważniejszym kapitałem jest dla mnie kapitał społeczny, którego wartość mierzy się relacjami społecznymi i zaufaniem społecznym. Mam wielkie szczęście, bo trafiam w życiu na wspaniałych ludzi. Chcę dziś niektórym z nich podziękować.

Nishka, Piccolina i Żudit. Fot. Piccolina

Zanim to uczynię, zacytuję fragment listu, który dostałam od Czytelnika. Była to odpowiedź na mój tekst o tym jak rodzice próbują pomóc ułożyć dzieciom życie.

Najważniejsi są we wszystkim ludzie i relacje z nimi. Nie zostaje się dyrektorem banku, bo jest się kompetentnym i wykształconym. Tzn. tak, pasowałoby to mieć, ale zostaje się nim, bo takich wyborów często dokonuje się miedzy sobą, w gronie osób, które się znają. Szukając pracownika najpierw pyta się znajomych, szuka osób pewnych, zaufanych. Więc żeby zostać tym dyrektorem trzeba nawiązać relacje ze środowiskiem. Druga rzecz, którą chciałbym nauczyć swoje dziecko to to, żeby nie bało się pytać ludzi. Nawiązywać z nimi relacje. Internet jest wspaniałym narzędziem. Można wysłać maila prawie każdemu, owszem wiele osób nie odpowie, ale to nie jest powód do tego by rezygnować, bo często jednak odpowiadają.

Zgadzam się z tym. Wiele z tego co mam, mam dzięki innym ludziom. Najważniejszym kapitałem jest dla mnie kapitał społeczny, którego wartość mierzy się relacjami społecznymi i zaufaniem społecznym.

Chcę dziś podziękować kilku osobom, które pomagają mi w mojej przygodzie z blogowaniem.

♥ Chcę podziękować moim córkom i mężowi za to, że pozwalają mi cytować swoje wypowiedzi i że inspirują mnie do blogowania.

♥ Chcę podziękować mojej przyjaciółce Ani i Iwonie i mojej siostrze Oli za wsparcie i za to, że mogę zawsze na nie liczyć.

♥ Chcę podziękować mojej Mamie za pomoc jakiej udzieliła mi przy blogu, zwłaszcza przez pierwszy rok jego istnienia (nawet prowadziła blog pod moją nieobecność!)

♥ Chcę podziękować Tomkowi Tomczykowi za wszystkie mądre rady. Nawet gdy się z nim nie zgadzam, ufam mu w ciemno, i zawsze wychodzi na to, że ma rację. Jeżeli jeszcze nie zamówiliście jego najnowszej książki – nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo schodzi jak ciepłe bułeczki! Można ją zamówić TUTAJ.

♥ Chcę podziękować Venili Kostis za to, że pewnego letniego popołudnia, gdy byłam w słabym stanie psychicznym udzieliła mi kilku rewelacyjnych wskazówek, które dodały mi otuchy i doprowadziły do pozytywnych zmian.

♥ Chcę podziękować Kari i Bartkowi z woopa.pl z którymi przyjaźnię się od kilku miesięcy, a połączył nas mój blog. Owocem naszej znajomości, oprócz wspomnień i świetnych zdjęć, jest np. ta zebra. Grzeczna, zdrowa, dobrze wychowana, dzielnie pilnuje nishka.pl.

 1

♥ Chcę podziękować Oli Idzie za to, że wraz z ekipą organizatorów zaproponowała mi udział w panelu dyskusyjnym podczas Blog Forum Gdańsk. Może nie sprawiam takiego wrażenia, bo na na blogu często się chwalę, ale w rzeczywistości mam bardzo dużo niewiary w siebie i każde takie docenienie dodaje mi sił.

blog forum gdanskŚcianka na BFG z moją ukochaną Kasi Gandor, która mogłaby być moją córką. Córką, która przerosła matkę nie tylko wzrostem, ale i intelektem.

♥ Chcę podziękować Marcinowi Michno i Oli Wawrzynów  za świetną sesję zdjęciową, którą zrobili mi podczas Blog Forum Gdańsk w ramach projektu Gęby Internetów.

♥ Chcę podziękować Sylwii za kilka bardzo udanych sesji fotograficznych i za solidną porcję humoru, którym mnie zawsze częstuje.

♥ Chcę podziękować z Marysi Góreckiej i Michałowi Góreckiemu – za to, że są jacy są. I za to, że mam w ich domu swój własny pokój :)))

♥ Chcę podziękować Arlenie Witt, Klaudii i Konradowi, Matyldzie Kozakiewicz, Kasi Gandor, Marzenie Laren Tekstualnej, Oli Radomskiej Paulinie Wnuk, Ani i Jakubowi Podróżnickim, Jankowi Favre, Sarze Ferreirze, Tattwie, Patrycji Kosiarkiewicz, Jakubowi Prószyńskiemu, Agnieszce Wanat, Michałowi Szafrańskiemu, Andrzejowi Tucholskiemu, Karolinie Szpunar, Hafiji, Konradowi Kruczkowskiemu, Bazylii, Maćkowi Budzichowi, Ilonie Patro, Agacie i Pawłowi Lipcom, Małgorzacie Bieńkowskiej, Maćkowi Pichlakowi, Pawłowi Opydo, Judycie, Piccolinie, Lucy Es, Paulinie Rybak, Kamili Słomskiej, Jadźce, Stelli Gonet,Kamilowi NowakowiMatce Wyluzuj za inspirujące rozmowy i za to, że są 🙂

(Na pewno już po opublikowaniu notki wpadnę w panikę uświadomiwszy sobie, kogo w dzisiejszym tekście nie wymieniłam. Jeżeli nie ma tam Ciebie (tak, do Ciebie mówię) a łączą nas miłe wspomnienia: dziękuję 🙂

Znajomości z wszystkimi wyżej wymienione osobami (może z wyjątkiem moich córek i mamy:) opierały się na tym, że ktoś gdzieś kiedyś do kogoś podszedł: dosłownie lub szlakiem klawiatury i zaczepił, spytał, czyli zrobił to, co będzie rekomendował swojemu synowi mój Czytelnik. A potem zrodziła się z tego ciekawa znajomość.

♥ Chcę podziękować wszystkim agencjom reklamowym i firmom, które wybrały mój blog jako medium do promocji swoich usług, produktów i akcji.

A teraz najważniejsze podziękowania:

♥ Chcę podziękować z osobna każdemu Czytelnikowi, który do mnie zagląda. Każdego z Was traktuję jak gościa, którego najchętniej ugościłabym dobrą kawą i kostką tabliczką czekolady. Bardzo cieszę się, że odkryłeś, gdzie mieszkam i masz ochotę odwiedzać mnie. Czytelnik w dom, Bóg w dom! 😉

DZIĘKUJĘ! CZĘSTUJ SIĘ I CZUJ SIĘ U MNIE JAK U SIEBIE W DOMU! 🙂

fot. Piccolina i Żudit

Komentarze: